O autorze
Dziennikarką się jest. To stan umysłu i ducha, a nie tylko zawód. Po prostu, uważam, że niektórzy rodzą się z potrzebą pisania. Ja się taka urodziłam.
Nie zgadzam się na bylejakość. Nie zgadzam się na język kłamstwa, agresji i pogardy.
Może to mrzonka, ale wiem, że można komunikować się pozytywnie i uczciwie. Przyzwoicie.

Komu się śni żelazna kurtyna?

I stało się… miesiące niekompetentnych i kłótliwych rządów PiS i Jarosława Kaczyńskiego wypychają nas z Europy. Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą rząd Prawa i Sprawiedliwości. I na to chce zwrócić uwagę – ta rezolucja potępia antydemokratyczne i ordynarne sprawowanie władzy przez monopartię, której wszechwładny lider kieruje nasz kraj w otchłań antyeuropejskości.

Oczywiście, odezwały się głosy o Targowicy, zdradzie i donosicielstwie. Nic w tym dziwnego. Hejt na usługach władzy, tej władzy, to nowy sposób na oszukiwanie Polaków. I amnezja – Komisję Wenecką zaprosił rząd a udaje zdziwionego, że Europa rozmawia o bezprawiu w Polsce. Prawda jest jednak bolesna. To wszystko zmierza do wyprowadzenia Polski ze struktur Zjednoczonej Europy. Więc kto jest Targowicą? PiS, który usilnie dąży do osłabienia, zmarginalizowania pozycji Polski.
Marzenia pokoleń obywateli tego kraju: o wolności, o wyjściu poza „ żelazną kurtynę” legną w gruzach, bo jeden człowiek ma antyeuropejską frustrację, a grono jego doradców powołane jest li tylko w celu codziennego określenia dawki boskości prezesa.
Tak właśnie Jarosław Kaczyński zaczął budować nową żelazną kurtynę, która odgrodzić ma nasz kraj od cywilizowanej i demokratycznej Europy. Ma wepchnąć Polskę w łapy dyktatury, której jedynym celem jest władza nad wszystkim. Władza totalna. W 1946 roku pojęcie żelaznej kurtyny uknuł Winston Churchill, wskazując na odgrodzenie krajów komunistycznych od demokratycznej powojennej Europy. W najgorszych przypuszczeniach nie sądziłam, że może być ono jeszcze aktualne. A jednak… Wątpię, by ktokolwiek przy zdrowych zmysłach chciał powrotu tamtych, mrocznych czasów.
W tym kontekście zadajmy sobie pytanie: jeśli nie Unia Europejska to co? Rosja? Białoruś? Unia z orbanowskimi Węgrami? Przecież to absurd. A tylko to nam pozostanie. Dlatego tak ważna jest rezolucja PE. Bo wskazuje kierunek, którego należy bronić. Bo wskazuje nam wszystkim z czym należy walczyć i czemu należy się sprzeciwiać. Bronimy demokracji a zwalczamy autorytaryzm. Bronimy wolności i obywatelskości a oponujemy przeciwko kontroli i cenzurze. Bronimy rozsądku przeciwko głupocie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...